گروه توسعه نرم افزاری آیاز

اگر تو هم وب سایت داری حتما باید از گوگل آنالیتیکس (Google Analytics) استفاده کنی و هیچ استثنایی در مورد آن وجود ندارد، میگی چرا؟

چون این ابزار، قدرتمند و برای صاحبان وب سایت حیاتی است و درواقع قلب تپنده وب سایت هست. باز میپرسی چرا؟

خب میگم نگران نباش:

ما میگیم قلب تپنده، چون تویی که وب سایت داری و میخوایی کسب و کار خودتو بالا بیاری وقتی قلب وب سایت ضعیف بشه مدت زیادی دووم نمیاره و اون بازدهی رو بهت نمیده، میگیم قلب چون جناب گوگل این ابزار را یک ابزار حیاتی میدونه از چه نظر چون کلیات رویداد های سایت رو نشون میده در صورتی که درست ازش استفاده کنی.

بزار دقیق تر بگم سئو وب سایت که یک امر حیاتی هست و در پست بهش اشاره کردم و گفتم باید چیکار کنی ابزار گوگل آنالیتیکس اگر روی سایت ست نشده باشه خیلی رتبه پایین تری بهت میده با کسی شوخی نداره که این ابزار یکی از نکات سئو سایت هست که خیلی هم مهم هست در کنار نکات دیگری که وجود دارد.

و اما هفت دلیل استفاده از گوگل آنالیتیکس:

۱- بررسی منابع ورودی سایت

۲- بررسی رفتار کاربران در سایت

۳- بررسی اطلاعات جزئی کاربران سایت

۴- شناسایی صفحات محبوب سایت

۵- بررسی و ردیابی تغییرات سایت

۶- رایگان بودن استفاده

*هر چی دیدی مفت و ارزش داره استفاده کن یه نصیحت کوچولو بود*

۷- سهولت استفاده

من جای تو بودم همین الان استارتشو میزدم

نصب و راه اندازی گوگل آنالیتیکس کار بسیار ساده ای است. برای فعال سازی گوگل آنالیتیکس روی وب سایت ابتدا باید با اکانت جی میل خودت لاگین کنی و بعدش روی لینک بالا کلیک کنی.

بعد از ورود به این صفحه روی دکمه Sign Up کلیک کن.

گروه توسعه نرم افزاری آیاز

در صفحه بعد فرمی میبینی که باید اطلاعات وب سایت خودتو وارد کنی. در قسمت Acount Name نامی برای اکانت گوگل آنالیتیکس خودت انتخاب کن. در قسمت Website Name هم نام وب سایت خودت و در قسمت بعدی آدرس دقیق وب سایت تو وارد کن. سپس دسته بندی موضوعی وب سایت و محدوده زمانی مشخص کن.

گروه توسعه نرم افزاری آیاز

نصف راه رفتی

در قسمت بعدی چند گزینه مشاهده می کنی که به صورت پیش فرض آنالیتیکس از تو  می خواد که انتخابشون کنی. با انتخاب این گزینه ها به گوگل آنالیتیکس این اجازه رو می دی که به داده های وب سایتت دسترسی کامل داشته باشه و هر زمانی که لازم بود پشتیبانیت کنه. پیشنهاد من اینه که تمام گزینه های را به صورت پیشفرض انتخاب کن. سپس روی Get Tracking ID کلیک کن.

گروه توسعه نرم افزاری آیاز

در قسمت بعدی ازت می خواد قوانینی که گوگل آنالیتیکس تعیین کرده رو را قبول کنی. در این صفحه دو قسمت وجود داره که باید تیک هر دو قسمت زده بشه. سپس روی Accept کلیک کن.

گروه توسعه نرم افزاری آیاز

آها دیدی راحت بود بعد همه اینا اکانتت توی گوگل آنالیتیکس ایجاد شد و می تونی کدی که بهت میده رو کپی کنی (تو تصویر زیر مشخصه) بعد ببری تو ویرایش قالب فایل سربرگ یا همون header.php بین تگ های <head> اینجارو میگم </head>  پیست کنی بعدشم ذخیره و تمام.

گروه توسعه نرم افزاری آیاز

خیلی آسون بود؟ درسته

برچسب: - - - -