سئو رایگان

منظور از استراتژی سئو سایت چیست؟

هر ایده و تفکری که بتونه به افزایش بازدید سایت کمک کنه تا مخاطبین بیشتری با سایت آشنا بشن و در نهایت ، اونارو به مشتری تبدیل کنه، استراتژی سئو  سایت  نام داره.

امروزه متخصص های بهینه سازی سایت علاوه بر بهره گیری از استراتژی‌های قدیمی‌تری مانند: هدف گیری کلمات خاص و کسب بک لینک‌ها، کمی عمیق‌تر به این قضیه نگاه میکنن و از روش‌های جدیدتری نیز استفاده میکنن. تولید محتوای اختصاصی برای سایت‌ها از جمله این استراتژی‌های کاربردی هستش. جهت بهینه سازی سایت براساس اصول فنی و حرفه ایی، باید استراتژی‌های مطلوب و کاربردی به عنوان هدف تعیین شود.  زیرا پیش از طراحی سایت  ، باید استراتژی سئو به طور کامل پیاده سازی شود. بررسی بازدیدکنندگان، نحوه جست وجو کاربران آنلاین ، آنالیز وب سایت رقبا ، بررسی کلمات پیشنهادی گوگل و استخراج برترین کلیدواژها  از جمله مواردی هست که پیش از طراحی وب سایت باید بهش خیلی خیلی توجه بشه. اگه سایتی بدون در نظر گرفتن مواردی که گفتم طراحی بشه، وای به حالش!!!  قطعاً محتوایی که تولید میکنی از کیفیت مطلوب برخوردار نخواهند بود  که این امر منجر به سردرگمی کاربران و نهایتاً کسب و کاری ناموفق در فضای وب هستش.

لزوم تغییر استراتژی بر اساس محتوا

توسعه  و گسترش روز افزون یک استراتژی ،  به تفکر، آنالیز و زمان احتیاج داره. یک تحلیل گر متخصص باید اهداف مختلفی را برای سئو تعریف کنه.

تا اینجا که خوندی بقیه اشم بخون خیلی مفیده و حتما ازش استفاده کن پشیمون نمیشی.

و سپس با در نظر گرفتن اهداف و ابعاد متفاوت استراتژی، برای عناوین محتوا ، تاکتیک‌های مختلفی را تعریف میکنن. در این روش تلاش میکنیم که مخاطب ، علایق وی و روش‌های کاربردی  دست یابی به اطلاعات، تحلیل و مشخص بشه. پس از دسترسی به  محیط‌های ارتباطی باید محتوای مورد نظر تولید بشه و در محیط‌های منظور انتشارش بدی.. به طور کلی می‌شه گفت به منظور فراهم آوردن بستری مناسب برای ارائه تبلیغات و خدمات باید مخاطبان بیشتری را جذبکنیم که این امر بدون استفاده از استراتژی‌های خاص محقق نمیشه؛ پس از آن می‌تونیم با خیال راحت در عرصه تجارت در فضای مجازی گام برداریم. اینجاش خیلی شیرینه حال میده.

استراتژی توسعه و تولید محتوا بر اساس سئو سایت

پله اول  هدفت تو تائین کن اهداف دنبال شونده در سایت  از اصلی‌ترین عوامل تأثیر گذار بر  تولید محتوای اختصاصی به حساب میاد که باید کاملاً واضح و شفاف باشه.

پله دوم     سعی کن دید کافی درمورد بازدیدکنندگان سایت داشته باشی و اونارو به دقت بررسی و تحلیل کنی.  بعد از این تجزیه و تحلیلتو کردی اقدام به تولید محتوا کن.این مسئله رو دقت کن که  محتوا باید با کلمات کلیدی مناسب تولید بشه.

پله سوم   محتوای تولیدی را مجدداً مورد تحلیل و بررسی قرار بده.   چون محتوا باید به روز و مطابق با پارامترهای موتورهای جست و جو باشه. 

در استراتژی جدید سئو ، مناسب‌ترین و بهترین محتوا برای مخاطب تشخیص داده می‌شه.

انواع استراتژی سئو

با توجه به رقابت‌های شدید در بازاریابی اینترنتی ، استراتژی‌های مختلف سئو می‌تونه افزایش بی نظیر درآمد رو داشته باشه. استراتژی سئو سایت در تقویت بازاریابی اینترنتی بسیار مؤثر هست. از مهمترین و اصولی‌ترین استراتژی‌های کارآمد سئوی حرفه‌ای برای تولید محتوای اختصاصی، می‌تونم موارد زیر اشاره کنم:

  • بهبود کیفیت محتوای سایت
  • تولید محتوای اختصاصی
  • به روز رسانی مداوم سایت
  • فعالیت و اشتراک گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی
  • استفاده ازکلمات کلیدی در طراحی سایت
  • بررسی ساختار URL در طراحی سایت
  • بررسی تگ‌ها در طراحی سایت
  • ساخت لینک‌های مفید و کاربردی
  • لینک بلدینگ و دریافت لینک یک طرفه از سایت‌های مرتبط با موضوع

اها یه چیزی داشت یادم میرفت برای اینکه محتوایی که تولید میکنی گوگل بتونه راحت تر برسیش بکنه نیاز داره تا وقتی سایت رو بررسی میکنه گمراه نشه، آره کد های اضافه تو سایت درست نبودن اصول کد نویسی رعایت نکردن نکات سئو همش ضعف سایت هست.

اینارو گفتم نگران نشو یه راه نشونت میدم تا خودت بتونی کدهایی که ایراد دارن رو پیدا کنی بخصوص کدهایی که مربوط به سئو هست و برطرفشون کنی.

این ابزار سئو و  بهینه ساز رایگان وب سایت راحت میتونی سایت رو تجیزه تحلیل کنی و بدونی کجاها صعف داری.

یادت نره تو عملیات سئو گوگل آنالیتیکس هم خیلی مهمه دوسداشتی در موردش بدونی برو ایجا دلایل مهم برای استفاده از گوگل آنالیتیکس گذاشتم.

سایت تو بررسی کن درستش کن حالشو ببر.

برچسب: - - - -