طراحی دوباره سایت خوب نیست و منظور از طراحی دوباره تغییر قالب و ظاهر سایت هست! درسته درواقع طراحی دوباره سایت فقط باعث بوجود آمدن هزینه های اضافه می شود. البته شاید به مدت محدود برای کاربر جلب توجه کنید ولی بعد مدتی دوباره فرق چندانی به سایت قبلی نخواهد داشت، زیرا هدف از طراحی دوباره سایت بالا بردن تعداد کاربران ورودی به سایت و نگه داری کاربرهای قدیمی هست.

طراحی دوباره سایت فقط موقعی میتواند موثر باشد که یک استراتژی جدید برای فعالیت سایت تعریف کنید.

من چندین سال هست که یک وب سایت دارم ولی آن بازدهی که میخواستم رو نداده پس باید فهمید که مشکلی در محتوا، مدیریت و شاید ظاهر سایت هست. برای اینکه یک سایت موفق داشته باشیم باید محتوایی تولید کنیم که کاربر را جذب کند. کاربر از خواندن محتوایی که در آن سر در گمی وجود دارد جلوگیری میکند یا به عامیانه بگم حوصله شو نداره.

خب باید چیکار کرد؟

۱-باید استراتژی سایت تغییر کند که مهمترین آن محتوا می باشد.

۲-تغییرات ظاهری سایت (شامل قالب سایت و حذف برخی منو های غیر ضروری می باشد).

کاربر وقتی به سایت مراجعه می کند باید در همون صفحه اول سایت بفهمه که سایتی که مراجعه کردم یک سایت مناسب برای خواسته من هست. اگر در زمینه ای که سایت فعالیت می کند در هدر سایت از لینک ها و محتوای مناسب استفاده کنیم کاربری که به سایت مراجعه کرده از مراجعه خود پشیمان نمی شود و همچنان در سایت ماندگار خواهد بود.

در تغییرات ظاهری سایت باید حداکثر تلاشمان را بکنیم تا سایت یک ظاهر بدون شلوغی داشته باشد. ظاهر سایت باید به بازدید کننده آرامش دهد در کنار زیبایی که دارد.

بله درست فهمیدی در این صورت هست که طراحی دوباره سایت می تواند مفید باشد.

درباره تولید محتوا هم بهتره به پست ( استراتژی سئو سایت ) مراجعه کنی که قشنگ توضیح داده شده.

برچسب: - - -